זוגות

מתלבטים בנושא זוגיות? מתוסכלים עם בן/בת הזוג? תקועים בנישואין לא מספקים? פה תמצאו דרך למצא זוגיות המתאימה לכם

מה אני מציעה לכם?

יעוץ למתלבטים בנושאי זוגיות, ויעוץ זוגי משותף בגישת ה-EFT של סו ג'ונסון לפיה אני עוזרת. הקשבה לצרכים הבסיסיים של כל אחד מבני הזוג, ומציאת דרך להשגתם במסגרת הקשר - במשותף. לא קל, אך אפשרי.  

youtube-logo.png

סרטונים לזוגות

paper-list-hand-drawn-symbol.png

מאמרים לזוגות

teacher-showing-on-whiteboard.png

הרצאות וסדנאות לזוגות

online-customer-female-support.png

יעוץ וטיפול בסקייפ

discuss-issue.png

יעוץ וטיפול זוגי

יעוץ וטיפול זוגי

למדתי ממנה אישית את השיטה בניו יורק.

הגישה מבוססת על תאוריית 'ההתקשרות' הטוענת, שכולנו זקוקים לקשר קרוב, בו נרגיש בטחון, קרבה, שרואים ומתחשבים בנו.  
לכל אחד מאתנו יש סגנון יחודי בו אנו מתנהלים עם בני הזוג-  רודפים או נמנעים מקרבה. מודעות עצמית עוזרת לנו להשיג את צרכינו בקשר. 
תוכלו להביא לפגישות דילמות המטרידות אתכם. קושי להשיג קשר, להשאר מרוצים בקשר, 'לריב בצורה נכונה', למנוע נתקים בתקשורת, לשלב זוגיות והורות, בגידות ועוד. 


אקשיב, נבין, ונחפש טכניקות שיעזרו לזוגיות להיות זו הטובה ביותר עבורכם. 

  • Dr. Sue Johnson
 

מציעה לכם יעוץ בנושאי זוגיות, וטיפול זוגי לפי גישת ה-Emotion Focused Therapy של סו ג'ונסון. 

יעוץ וטיפול בסקייפ

רוצה להציע לכם יעוץ אינטרנטי דרך הסקייפ.

להיות קרובה ואישית גם מרחוק.

כשנדבר דרך המסך, בתוכנת סקייפ למשל, תרוויחו מפגש מקצועי ואינטימי עם נוחות הבית ללא נסיעות ופקקים.

תוכלו לדבר איתי, לקבל יעוץ מקצועי ואכפתי ללא פשרה של מגבלות גאוגרפיות.

מנסיוני, קל לקבוע פגישה בסקייפ ולקבל מענה.

 

כל שרציתם לדעת על היעוץ באינטרנט

הדומה בין טיפול סקייפ לטיפול פנים אל פנים


בשני סוגי היעוץ נפגשים במטרה להקל על מצוקה.

מפנים 50 דקות לשיחה. יושבים בחדר שקט ונוח ללא הפרעות.

מדברים, מקשיבים ומבינים לעומק את הבעיה, מחפשים פתרון.

תכיפות השיחות נקבעת ביחד. במשותף על ידי הפסיכולוג והפונה.

לעיתים מספיקה שיחת יעוץ חד פעמית, ממוקדת בשאלה.

לעיתים קובעים פגישות נוספות להכנס לעומק חיי האדם ומאפייניו.
השונה


יעוץ / טיפול מסורתי מתנהל בחדר טיפול במפגש פנים אל פנים תוך קיום קשר עין.

הפסיכולוג והמתייעץ נמצאים פיזית באותו מרחב.
היעוץ האינטרנטי מתרחש 'בחדר טיפול וירטואלי' כשפסיכולוג והמתייעץ יכולים להיות מרוחקים גאוגרפית. מה שמקשר ביניהם הוא האינטרנט, המחשב, הטלפון.

השיחות האינטרנטיות נערכות בסטינג ברור כמו בטיפול רגיל - קובעים מראש יום ושעה מוגדרים.
יתרונות היעוץ האינטרנטי


היעוץ האינטרנטי עדיין פחות נפוץ מהיעוץ פנים אל פנים. אבל הוא רוכש לו אוהדים רבים המרגישים נוח דווקא בדרך זו המאפשרת להם נוחות (לא צריך ליסוע לשום מקום) פרטיות (לא פוגשים איש בדרך) ונינוחות (ישיבה מול המסך, מקלה לעיתים לאנשים שלא מרגישים נוח לשבת באינטימיות מול אדם פנים מול פנים).

מבחינתי, אחרי 12 שנים של יעוץ בסקייפ, אני מרגישה בטחון בדרך יעוץ וטיפול באינטרנט עם מבוגרים. נוצר קשר טוב, קרבה, ואנשים משיגים את מטרותיהם בטיפול וביעוץ.

לילדים האינטרנט - הסקייפ אינו מתאים.
דרישות טכניות ליעוץ אינטרנטי


תוכנת סקייפ, או HANGOUT של GMAIL , עם מצלמה .

 

הרצאות וסדנאות לזוגות

  • משך כל הרצאה כשעה ורבע + זמן לשאלות

  • כל נושא הרצאה יכול להיות מועבר כסדנה חוויתית המותאמת לצרכים הספציפיים של כל קבוצה. 

לאן הלכה לאיבוד הזוגיות? להשאר קרובים בעומסי החיים


אתם אוהבים ואכפתיים, אבל יש קרב אכזרי על הזמן שלכם במרוץ היומיום- אתם מגדלים ילדים, מנהלים קריירה/עובדים, מתעסקים בתיחזוק הבית, מטפלים בהורים, מנסים לפגוש חברים, את עצמכם...

כל דבר שואב אנרגיה- ולמי לא נשאר? לזוגיות.

בהרצאה נדבר כיצד לא לקחת את הזוגיות כמובנת מאליה. לעצור ולהתיחס אליה לא רק כשרבים ולא טוב. להשקיע בה כהרגל, ואז גם להנות ממנה. אשלב בהרצאה ידע, טכניקות , קטעי סדרות מחייכים שיחזירו נעורים לזוגיות.
תשוקה היא לא רק לצעירים! לשמור על המשיכה בזוגיות ארוכת טווח


קל שתהיה תשוקה בשנים הראשונות של זוגיות. המשיכה היא גופנית, ההתרגשות שבהתאהבות , המסתורין והחידוש בקשר מעוררים את התשוקה. התשוקה מתדרדרת פעמים רבות עם התמשכות היחסים. כשמתמסדים, באים ילדים, ועומסי החיים נכנסים למיטה.

בהרצאה אסביר את ההבדל בין תשוקה גברית לנשית, וכיצד ניתן להפגיש את התשוקות כך שתהיינה פחות אכזבות. אדבר על בגידות ומשמעותן בהקשר לתשוקה. אתאר כיצד שומרים על אירוטיקה בזוגיות, קשר מיני מענג שאינו רק סקס וחדירה. ההרצאה תיתן לכם ידע, דוגמאות , עצות, בשילוב סרטונים מחייכים בנושא המעניין את כולנו.
לריב בלי להרוס! בזוגיות ובכלל...


אנשים מתווכחים, רבים. זה טבעי ובלתי נמנע אצל זוגות הורים וילדים, בעבודה, בין חברים. המריבות נובעות ממאבקי כוח, עלבונות, חרדות, לחצים ומאבקים בינאישיים נוספים.

האם יש דרך 'נכונה' לריב? האם אפשר למנוע מהריב להגיע למקומות הרסניים של השפלה אלימות ונתק בתקשורת?

בהרצאה אטען שכן- אפשר לריב, בלהט רגשות אך ללא הרסנות בלתי הפיכה. במחקרים על זוגיות מצאו שויכוחים מבטאים תקשורת פתוחה ואמונה בשינוי. בו בזמן זלזול ועוינות במריבות מנבאים קשיים בקשר. כך גם הענשה בשתיקה בעת כעס היא סימן רע.

בהרצאה אסביר מה מדרדר מריבות לשדות קרב מדממים, הפוגעים ביחסים , וכיצד אפשר לריב בצורה הוגנת. אציע טכניקות לניהול רגשות ותקשורת בעת הויכוח. אשלב סרטונים מחייכים שיעזרו לכולנו בעת מאבקינו עם הקרובים לנו.
לכל סיר יש מכסה! מה גורם לאנשים להסתדר (או לא) בזוגיות ?


אנשים מתאהבים, טוב להם עם בן הזוג, או שלא. הסיבות העמוקות אינן ברורות בדרך כלל.

בהרצאה אסביר כיצד תאורית ה EFT של סו ג'ונסון מתארת שני טיפוסי אנשים - אלו 'התובעים' צרכי התקשרות בזוגיות, מנסים להשיג באופן אקטיבי תחושת בטחון וקרבה בקשר. ואלו 'הנמנעים' המשיגים בטחון וקרבה בדרך פסיבית של שמירת מרחק.

הסגנונות ההפוכות יכולים ליצור משיכה בהתחלה אך מתחים בהמשך. הרודף 'תובע קרבה', והנמנע מרגיש מותקף ומתרחק. הרודף נעלב מהתרחקות ממנו וכועס יותר. והנמנע משתבלל עוד יותר. נוצר מעגל זדוני של תקיעות וכאב.

לעיתים פערי טמפרמנט יכולים גם הם ליצור קצרים בתקשורת, כעסים ועלבונות. ההבנה ששני הצדדים רוצים קשר קרוב רק בדרכים שונות יכול 'לפתוח את התקשורת'.

בהרצאה אשלב ידע, דוגמאות מהיומיום, סרטונים שיעזרו לזהות ולשפר יחסים זוגיים.
אני יצור מיני - זוגיות ומיניות במעגל החיים


בהרצאה נבין כיצר המיניות שלנו מתחילה בילדות, ממשיכה בגיל ההתבגרות ונמשכת כל חיינו. אנו לומדים להכיר את הגוף שלנו, יש לנו פנטסיות, והמיניות משתלבת בתהליכי ההתאהבות והזוגיות שלנו. המדיה מתרכזת ומפארת את המיניות בגיל הצעיר. אנחנו נתמקד בהרצאה בהבנת הזוגיות והמיניות הבשלה של הגיל הבוגר. הגוף אולי פחות צעיר, אך פוטנציאל ההנאה והקרבה המינית בזוגיות עדיין גדול - אולי אף יותר ממקודם.

אשלב בהרצאה ידע עדכני של תאוריות זוגיות ומיניות, דוגמאות וקטעי סרטונים מחייכים. מעורר ענין לכולנו.

 

מאמרים לזוגות

מתי כדאי לפנות ליעוץ זוגי, ומה תרוויחו ממנו?

זוגות רבים חווים קשיים במהלך יחסיהם. לא תמיד צריך ללכת ליעוץ זוגי, ולפעמים ממש כדאי. 
במאמר שלפניכם סימנים, שיכוונו אתכם לפנות ליעוץ. בנוסף, תוכלו ללמוד בקצרה מה תוכלו להרוויח מיעוץ זוגי. הכל כדי לא לאבד תקווה, ולהתקע בקשר זוגי אומלל.

לקריאת המאמר המלא >>

מאת: חלי ברק שטיין

תאריך פרסום: 11.08.2016

אני כועס - משמע אתה לא קיים! דרכים לויסות רגשי

עדכון מודרני למשפטו של הפילוסוף הצרפתי רנה דקארט מהמאה ה 17: אני חושב משמע אתה קיים. טענת המאמר שההוויה המודרנית היא שהאדם מרוכז בעצמו, בכעסיו ברצונותיו, עלבונותיו וסערותיו הרגשיות ולכן אינו מסוגל לראות את הזולת כסוביקט נפרד ממנו. הסיבות לכך הן בעיקרן נוירולוגיות-קוגנטיביות מהמוח, וחלקן תרבותיות. המאמר מפרט את הסיבות בתוספת דוגמאות יומיומיות עם המלצות יישומיות לשיפור ההתיחסות הנעימה של כל אדם לעצמו אך גם לזולת.

לקריאת המאמר המלא >>

מאת: חלי ברק שטיין

תאריך פרסום: 25.09.2012

לו הייתי רוטשילד - כסף ויחסים במשפחה

כסף, נושא מרכזי ומשפיע בחייו של כל אדם מילדות ועד בגרות. הטענה המרכזית במאמר היא שההתיחסות לכסף היא ברובה רגשית, ולא מספיק ענינית ובוגרת. תפקיד ההורים בכל גיל לחנך את ילדיהם בתחום הפיננסי, לתת להם ידע, ללמד אותם מיומנויות, ולעזור להם לגבש עצמאות כלכלית. בהמשך החיים ישנה המשימה של כתיבת הצוואה,שגם היא בעיקרה רגשית. במאמר מתואר התהליך ההתפתחותי של יחסי ילדים והורים סביב נושא הכסף. מוצעות דילמות ודוגמאות רבות, וניתנות המלצות לתהליך החינוכי שיכול לקדם ילדים ומשפחות בהתמודדות יעילה בנושא הכסף. 

לקריאת המאמר המלא >>

מאת: חלי ברק שטיין

תאריך פרסום: 30.03.2009

לרכוש ולשנות הרגלים

כולנו כבולים להרגלים. חלקם חיוביים וחלקם מציקים לנו, ובכל זאת קשה לנו להפטר מהם. במאמר אסביר כיצד נרכשים הרגלים, וכיצד הם מפעילים אותנו באופן אוטומטי. בהמשך אתאר כיצד אפשר לשנות הרגלים, כל פעם הרגל אחד- במאמץ, תוך מודעות ותרגול, עד שהרגל לא רצוי יוחלף בהתנהגות מתחרה שהיא חיובית ורצויה לנו יותר. במאמר אתאר את לולאת ההרגל כפי שמסביר אותה צ'רלס דוהיג (2013) בספרו 'כוחו של הרגל', ואתיחס גם לגישת המיינדפולנס המציעה גם היא טכניקות לשינוי הרגלים. 
כל זאת במאמר מעשי ויישומי, שכל אחד מהקוראים יכול לקחת אותו לחייו, לשינוי הרגלים קטנים וגדולים. לבחירתכם. 

לקריאת המאמר המלא >>

מאת: חלי ברק שטיין

תאריך פרסום: 20.04.2016

"אני לא אדם גס רוח!"- "מתי הסתכלת על עצמך לאחרונה במראה?!"

אנשים נוטים לשפוט ולהאשים אחרים שהם גסי כוח, מעצבנים . אנחנו לא רואים את עצמנו במראה, שהלא גם אנחנו פעמים רבות כאלו- לא מכבדים, קצרי רוח ומעליבים. במרוץ היומיום, בהשרדות הקיומית 'הפוסל במומו פוסל'. פעמים רבות אנו קוטלים אחרים בחולשתנו אנו. קשה לנו לעצור ולבחון את עצמנו ואת אחרים לעומק המורכבות של המצב. קשה לקיים תהליכי מנטליזציה- חשיבה של מניעים ותובנות שהיא זו שמאפשרת להפסיק את התוקפנות הפוגעת בכולם. במאמר אני מנתחת את התופעה ומציעה טכניקות להגביר את המודעות העצמית לחולשותינו האנושיות, ולדרך לקיים דיאלוג לגביהן . מאמר יישומי תמיד, ובמיוחד בחגים. שנה טובה!

לקריאת המאמר המלא >>

מאת: חלי ברק שטיין

תאריך פרסום: 12.09.2018

 

סרטונים לזוגות

לפניכם סרטוני הדרכה קצרים וממוקדים שריכזתי עבורכם. הם משלבים בחיוך תובנות ועצות בנושאים מרכזיים המעסיקים אתכם.

אתם מוזמנים לצפות בהם להנאתכם. תרגישו בנוח לשתף בהם גם אנשים נוספים  

ספרים

 

כשהילדים יוצאים מהבית- יחסי הורים ילדים מגיל 18 ועד כמה שצריכים

הספר מעלה התלבטויות מעשיות המעסיקים את ההורים והצעירים בישראל. מנסה לתת להן תשובות בהירות על בסיס הבנה דינמית של היחסים בין ההורים לילדים.

 

כך למשל בוחן הספר: האם הורים וילדיהם הבוגרים יכולים להיות חברים? כיצד ההורים ממשיכים להפעיל סמכות? איך מסתדרים עם כסף? איך משתלבים בני הזוג ביחסים? איך מתמודדים עם הצבא, הטיול הגדול אחריו, בחירת המקצוע והיציאה מהבית?


הספר פונה בו זמנית להורים ולצעירים, מנסה להדריך את שניהם לדיאלוג קרוב ועניני ביניהם. ספר חדשני, העוסק פעם ראשונה בישראל בנושאים אלו!

כשהילדים יוצאים מהבית - חלי ברק.jpg